A szupermarketek csak a legszükségesebb dolgokat árusíthatják Franciaországban
Nagy a felzúdulás, hiszen az interneten nincs korlátozás.
Nagy a felzúdulás, hiszen az interneten nincs korlátozás.
A lakosság és a vállalkozások is spórolnak a bizonytalan környezetben, ezért nőtt a betétállomány az Ersténél. A lakossági hitelezés üstököse a Babaváró. Most sokkal jobb a helyzet, mint az előző válság idején volt, a legnagyobb kockázat a munkanélküliség.
De jövőre sem számol már akkora növekedéssel, mint korábban. Itt a brüsszeli testület őszi gazdasági prognózisa.
Egy nem nyilvános kormányhatározat alapján a fővárosi augusztus 20-ai gigatűzijáték nem elmaradt, csak eltolták 2021-re. Az akár 1,3 milliárdos attrakció állami tulajdonú szervezője pedig 100 százalék előlegre jogosult, mondván "a rendezvény előkészítése érdekében a lehetséges felmerülő feladatok 90 százalékát teljesítette".
Egy szempillantás alatt újra itt a rendeleti kormányzás, de a mindennapi élet nem sokban változik, a korlátozások enyhék, az iskolák sem zárnak be, egyre nehezebb helyzetbe kerül viszont egészségügy és a gazdaság.
Dolgozni lehet éjfél és reggel 5 közt is, illetve lehet munkába menni, vagy onnan jönni.
Sokan keresnek kölcsönzött munkaerőt, és még többen állnának így munkába. A válság előtti időkhöz képest viszont még mindig 10-15 százalékkal dolgozhatnak kevesebben munkaerő-kölcsönző cégeken keresztül.
A miniszterelnök szerint ha mindenki betart minden szabályt, akkor a járvány lassításáért már nem kell semmi mást tenni. Ugyanakkor a gazdaságvédelemmel foglalkozni fognak szerdán.
Miközben a magyar egészségiparnak támogatás helyett inkább megrendelésekre lenne szüksége, a kormányzat támogatási programja már a második körnél tart.
A koronavírus ellenére is több lakáshitelt vettek fel idén szeptemberig, mint eddig bármelyik évben.
A válság miatt turizmusból élő üzletek tömegei zárhatnak be hamarosan, emberek tízezrei kerülhetnek utcára Budapesten az iparkamara szerint.
Több hónapnyi levelezés, majd a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hivatalhoz érkezett bejelentés után a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) kiadta lapunknak a lélegeztetőgépek vásárlásával kapcsolatos szerződések mellékleteit, amelyekből kiderül, kitől mennyi eszközt vett és mennyiért. A legtöbb pénzt egy olyan cégnél költötték el, amely Orbán Viktor egyik főtanácsadójának köréhez köthető, a legszembetűnőbb pedig az árak közötti összevisszaság: egyetlen olyan azonos típusú gép sincs, amelyet az egyes beszállítók ugyanannyiért adtak el a KKM-nek.
Nyáron egy olyan saját mutatót dolgozott ki az MNB, amiből kijött, hogy Európa legjobb járványkezelése a magyar. Azóta visszacsúsztunk, de a dobogós helyet még mindig tartjuk.
Mindezt persze csak számítógépes technológiával.
Varga Mihály egy konferencián elpöttyentette, hogy kisebb gazdasági növekedést várnak 2021-re, mint korábban – ráadásul nagyobb 2020-as visszaeséshez képest.
Az intézmény évek óta nehéz helyzetben van pénzügyileg, amin a koronavírus-járvány tovább rontott.
Az olajipari óriásvállalat átszervezéssel, a hatékonyság növelésével és a koronavírus hatásaival magyarázza a döntést.
Olcsóbban kapja meg a legendás New York-i divatcéget Bernard Arnault, mert a luxusiparágat is megrendítette a Covid–19-világjárvány -–írja a Wall Street Journal.
Új kockázatra hívta fel a figyelmet a pekingi Nemzeti Egészségügyi Bizottság. Vajon Vuhanban is ez volt a helyzet? – teszi fel a kérdést ártatlan arccal a Global Times.
Harminc magyar autóipari beszállító cég működését fenyegeti a válság, főleg az átlag alatti forgalmúak kerültek bajba.